Değişen mevsime ayak uydurarak bakım rutininizi de revize etmenin tam zamanı! Yaz mevsiminde hafif formüllerle değiştirdiğiniz nemlendiricinizi artık biraz daha güçlü ve yoğun ürünlerden tercih edebilirsiniz. Yorucu ve yoğun tatil dönemini atlattıktan sonra soğuyan havalarla birlikte kurumaya daha çok meyilli olan cildinizi derinden nemlendirecek, bakım yapacak ve şımartacak en etkili 12 nemlendiriciyi seçtik.

Clinique – Moisture Surge Intense Skin Fortifying Hydrator

Bu kremin jel yapısına bakmayın. Hızlıca emilen ve ağırlık yapmayan bu krem, cildin nem bariyerini koruyarak 24 saat boyunca nemli ve canlı bir cilt vadediyor.

 

 

Dr. Jart + – Ceramidin™ Cream

Kronik su kaybını engelleyip nemi cilde hapseden bu ürün içeriğindeki 5 kompleks seramidle cilde güç veriyor, sıkılaştırıyor ve ince çizgileri gideriyor.

 

 

 

Kiehl’s – Ultra Facial Deep Moisture Balm

Anktarktisin ve gliserinle cildin nem depolarını dolduran bu balm, ten üzerinde adeta eriyerek konforlu, yumuşak ve sakinleşmiş bir cilt sağlıyor. Özellikle kuru ve çok kuru cilde sahipseniz, bu ürün favorilerinizden olmaya aday.

 

L’Occitane – Aqua Réotier Ultra Thirst-Quenching Gel

Bir jel formül daha… Dünyanın en çok aranan suyu-Fransa – Réotier bölgesinden elde edilen yüksek kalsiyum oranlı su ve hyalüronik asitle formülize edilen bu krem, nemi cilde bir mıknatıs gibi hapsediyor.

 

Charlotte Tilbury – Charlotte’s Magic Night Cream

Ünlü makyaj artistinin müşterilerine uyguladığı meşhur Magic kremi, artık gece bakımı da yapıyor. Formülündeki 5 farklı yağ ile cildi nemlendiren ve yeniden yapılandıran bu krem, daha dolgun ve bakımlı bir cilt için favorilerden.

 

Estée Lauder – Hydrationist Maximum Moisture Crème

Cilde anında dramatik bir şekilde nem yükleyen bu krem, cilt bariyerini yeniden yapılandırırken, oluşturduğu konforlu hissi 24 saat sürdürüyor ve aynı zamanda da yaşlanma belirtilerine savaş açıyor.

 

Murad – Hydro-Dynamic Ultimate Moisture

Sürüldüğü anda emilerek suyu cilde bağlayan ultra zengin formüllü ama bir o kadar da hafif yapılı bu krem, hindistancevizi özleri ve hyalüronik asitle cildin ihtiyacı olan yoğun nemi veriyor.

 

The Body Shop – Oils of Life Revitalising Sleeping Cream

Mısır’dan siyah kiimyon, Çin’den kamelya ve Şili’den gelen kuşburnu yağlarıyla cildi besleyen bu gece kremi ertesi güne daha dinlenmiş, iyileşmiş ve güç toplamış, canlı bir ciltle uyanmak için birebir.

 

 

Belif – The True Cream Aqua Bomb

Ağırlık yapmayan yağsız ve jel dokulu bu krem için nem bombası da diyebiliriz. Uygulandığı anda cildi ferahlatan ürün, formülündeki faydalı bitki özleriyle cilde sağlıklı, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm veriyor.

 

 

 

La Mer – Crème de La Mer

La Mer’in meşhur mucizevi iksirle donatılmış bu yoğun nemlendiricisi dokusu bozulmuş ve ultra kuru ciltlere bile anında iyi geliyor. Cildi derinlemesine nemlendiren ve yeniden yapılandran bu kremin Jennifer Lopez’in de olmazsa olmazı olduğunu belirtelim.

 

 

Origins – Weil for Origins Mega Mushroom Skin Relief

Adeta cilt bakım yağıyla kremin bir araya gelmiş hali gibi olan bu nemlendirici cildi sakinleştiriyor ve gözle görülür bir şekilde kızarıklığa iyi geliyor. Kendisinin temiz içerikli olduğunu da belirtelim.

 

 

Bobbi Brown – Extra Soothing Balm

Avokado ve bitki özleriyle anında nemlendiren, sardunya ve biberiye yağlarıyla da yumuşatıp rahatlatan Bobbi Brown’un ekstra yoğun balmını yanaklarınızda sağlıklı bir ışıltı için makyaj üstüne de uygulayabilirsiniz.