Başta Burberry olmak üzere 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarındaki parçaların her biri birer arzu nesnesi. Bildiğiniz üzere İngiliz modaevinin başına Riccardo Tisci geçti ve yarattığı ilk koleksiyonla Londra Moda Haftası’nın en çok alkışlanan defilesi oldu. Burberry’nin kreatif mirasına sadık kalarak oluşturduğu ‘Kingdom’ koleksiyonu, adı gibi modern bir moda saltanatını temsil ediyor. Yenilenen logosu, güncellenen trençkotları, klasik blazer ceketleri, ipek elbiseleri ve gelecek yaz sezonunda sahip olmanız gereken aksesuarlarıyla Tisci, Burberry bünyesindeki ilk sınavını başarıyla geçmiş durumda.

Birçoğumuz bu koleksiyona sahip olmak için yaklaşık 6 ay beklemek zorunda kalırken, dünyada bizden çok daha şanslı isimler var. Örneğin Julia Roberts. İkonik aktris geçtiğimiz gün Londra’da görüntülendi. Burberry’den başka bir markayı tercih etmesi imkansızdı tabii. Krem rengi ipek elbisesi, blazer ceketi ve ayakkabılarıyla baştan ayağa Burberry tasarımlarıyla karşımıza çıkan aktris, hala Pretty Woman‘daki kadar zarif, güzel ve etkileyici…

Riccardo Tisci’nin Burberry’si Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Arşivden İlhamla

Evet, Burberry’nin logosu değişti. Riccardo Tisci ile birlikte resmi olarak yeni bir döneme girildi. Her ne kadar algı olarak, Tisci’nin Burberry mirasını sıfırlayan adımlar attığı düşünülse de, ikonik tasarımcının kullandığı referansları tam aksini söylüyor. Burberry’nin mirasına modern bir yorum getiren Tisci, köklü İngiliz geleneğine yenilikçi bakış açısıyla sahip çıkıyor.

 

Klasik ama Yenilikçi

Bir üstteki fotoğrafta gördüğünüz klasik Burberry dokusu Riccardo Tisci’nin marka için hazırladığı ilk koleksiyonda da hakim. Trençkot geleneğini itinayla bozmayan İtalyan tasarımcı, klasik parçaları kendine özgü estetik anlayışıyla  devam ettiriyor.

 

 

Köklü ve Sofistike

Tisci’nin Givenchy bünyesinde yarattığı gotik kadından Burberry koleksiyonunda eser yok. Beklenilenin aksine Tisci köklü ve sofistike kadınlarıyla karşımızda!

 

 

 

1940’lardan Kalma ‘Pull-Overs’

Erkekler için 1940’lı yıllara damga vuran ‘Pull-Overs’ modeli pantolonlar da Tisci vizyonuyla yeniden gündemde. Arşivden kullanılan bu pantolonlar Tisci’nin Burberry’ye ne kadar geniş bir perspektiften baktığını görmemiz adına önemli.

 

 

Daha Renkli Bir Burberry Erkeği

Nostaljik dokunuşların yanı sıra Burberry erkeği olduğundan daha güncel ve daha renkli.

 

 

 

 

İkonik Duvar Kağıda da Unutulmamış

1998-2000 yılları arasında kullanılan Burberry’nin duvar kağıtları, ilk koleksiyonu için Tisci’ye de ilham vermiş. Christopher Bailey tasarımlarındaki kadar olmasa da, gömlek ve trençkot gibi parçaların detaylarında bu ikonik desen göze çarpıyor.

 

 

Aksesuarlara Dikkat!

‘Kingdom’ isimli koleksiyondaki aksesuarlara dikkat! Tisci imzalı güneş gözlüklere, ayakkabılara ve çantalara baktığımızda, Burberry’nin önümüzdeki sezonlarda aksesuar alanında büyük yatırımlar gerçekleştireceğini söyleyebiliriz.