Paparazziler bu defa sokaklarda değil, dijital medyanın en ücra köşelerinde pusuya yattı; ve maalesef bu işten zararlı çıkan Gigi Hadid oldu. Ünlü süpermodele paparazzi tarafından çekilen fotoğrafını Instagram hesabında izinsiz ve isimsiz paylaştığı gerekçesiyle dava açıldı.

Gigi Hadid

Paparazzi tarafından gafil avlanan Gigi Hadid, bu yersiz husumete sosyal medya hesabından tepki gösterdi:

Menajerimden son paylaştığım (sonra silmek zorunda kaldığım) fotoğraf nedeniyle resmen dava edildiğimi öğrendim. Bu fotoğraf bir etkinliğe giderken sokakta çekilmiş bir paparazzi fotoğrafımdı. Bu insanlar bizim üzerimizden her gün para kazanıyor. Tek kuruş vermeden. Sabah akşam peşimizdeler. Ve şimdi Twitter’da bulduğum, altında kimin çektiği yazmayan bir fotoğraf için bana dava açıldı. Üstüne üstlük koyduğu fotoğraf için ajanslardan zaten ödemesini almıştı. Çok saçma.” 

gigi hadid

Gigi Hadid sözlerini şöyle sonlandırdı:  “Eğer kendisi bana mesaj atmış olsaydı çektiği fotoğrafın altına ismini yazardım. Paparazzi, bu sözüm sana: Bir dur çizgisi var, bizler de insanız!
Ünlü süpermodelin sosyal medya üzerinden gösterdiği tepki, Kylie Jenner, Emily Ratajkowski, Khloé Kardashian, Sara Sampaio, Coco Rocha ve Olivia Culpo gibi isimler tarafından da alkış aldı. Bu aralar modellerin kara listesinde sadece obsesif paparazziler değil, obsesif hayranlar da var. Geçtiğimiz haftalarda Kendall Jenner’ın takıntılı bir hayranının ünlü süpermodelin hanesine tecavüz etmesi haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Anlayacağınız bu aralar ortalık çok gergin. Bakalım bu soğuk savaşın kazananı kim olacak?