Her yıl Birleşik Krallık’ta düzenlenen ve Kraliyet ailesinin katıldığı bağış etkinliği 2018 Royal Variety Performance Gala’nın odak noktası -tahmin edeceğiniz üzere- Meghan Markle ve Prens Harry’di. Londra Palladium’da gerçekleşen müzik festivaline boyundan bağlamalı Malaya stili Safiyaa üstüyle ve yerlere değen maxi eteğiyle katılan Sussex Düşesi’nin bu stil anını bir yerden gözümüz ısırıyor ama nereden?

meghan markle

Tabii ki Lady Diana’dan! 90’larda Prenses Diana’nın stil üniforması haline gelen boyundan bağlamalı elbise furyası, Meghan Markle’ın da stil manifestosunda başrolde. Kraliyet ailesinin kadın bireyleri arasında belli bir üne sahip olan bu ikonik üst, 90’larda Lady Diana’yla altın çağını yaşamıştı. 1994 yılında Catherine Walker imzalı boyundan bağlamalı payet elbisesiyle Versay Sarayı’nda ikonik ve zamansız bir duruş sergileyen Lady Diana’nın stil replikası, bugünlerde Meghan Markle’ın üzerinden selam duruyor.

meghan markle

Sussex Düşesi’nin parıltılı clutch’ı ve siyah kadife stiletto’ları yazın gerçekleşen Hamilton Gala’dan kalma bir stil dokunuşu. Ayrıca bu gördüğünüz stil anı, Meghan Markle’ın ilk Safiyaa görünümü de değil; Prens Harry ile çıktığı Pasifik turunun Fiji ayağında gerçekleşen akşam yemeği davetinde tüm ilgiyi üstünde toplayan pelerinli Safiyaa elbisesini unutmuş değiliz. Ayrıca her geçen gün daha da kendini belli eden karnı da gözümüzden kaçmadı!