70’ler 60’lı yılların aksine makyajsız makyajların ve karakterli yüz hatlarının ön plana çıktığı bir dönem. Ancak her ne kadar naturel güzellik portreleri yükselişe geçse de cesur makyaj görünümleri ve diskoya davet eden hacimli saçlar da bu dönemin olmazsa olmazlarından. Havalı lob saçlarıyla Bianca Jagger’dan karakterli kaşlarıyla Ali MacGraw’a 70’lerin 10 güzellik ikonunu keşfedin.

Bianca Jagger

Bianca Jagger, 70’lerin hem stil hem de güzellik ikonları arasında. Dağınık lob saçları, karakterli yüz hatları ve koyu renkli dudaklarıyla Bianca 70’ler ilhamlı Studio 54 güzelliğine öncülük ediyor.

 

 

 

Jane Birkin

60’larda Twiggy vari bakışları ve cut crease makyajıyla yine güzellik ikonlarımız arasında olan Jane Birkin, 70’lerde görünümünü daha naturel tonlar, taze yanaklar  ve dağınk perçemlerle yenileyerek listemizde tekrar yerini alıyor.

 

 

 

Candice Bergen

Candice Bergen’in ders niteliğindeki makyajsız makyajı ve imza kirpikleri yıldızın güzellik portresinin kilit noktası.

 

 

 

 

Jerry Hall

XXL saçların 70’lerdeki güzellik öncüsü olan Jerry Hall, salaş bukleleri ve dudağından eksik etmediği kırmızı rujuyla karşımızda.

 

 

 

 

Diana Ross

Havalı bob kesiminin yanında dumanlı bakışlarıyla da dilkat çeken Diana Ross’un güzelliğinin imzası, neredeyse her makyaj görünümünü tamamlayan ekstra uzun kirpikleri.

 

 

 

 

Ali MacGraw

Kült kaşlar dendiğinde aklınıza ilk gelen isimlerden biri Cara Delevingne olsa da, bu ikonik görünümün öncülerinden biri Ali MacGraw. Kuzguni saçları ve yüzüne karakter katan gür kaşlarıyla Ali, 70’lerin güzellik ikonları arasında yerini alıyor.

 

 

 

Farrah Fawcett

Kısalı uzunlu katlar, umursamaz bir fön ve ekstra hacim:  Farrah Fawcett meşhur saç modeliyle 70’lerden günümüze ışınlanarak Shag saç kesimine ilham veriyor.

 

 

 

 

Barbara Bach

Gelmiş geçmiş en güzel Bond Kızlarından biri olan Barbara Bach, bronz teni, gölgeli saçları ve herkesin hayallerini süsleyen elmacık kemikleriyle dönemin ismi unutulmayan isimlerinden.

 

 

 

 

Donna Summer

Diskoya blr kala: Donna Summer’ın Kim Kardashian’ın günümüzdeki kontürüyle yarışan şekillendirilmiş yüz hatları ve enerjlk, ultra hacimli saçları 70’lerin ikonik gece görünümlerinden.

 

 

 

Anjelica Huston

Kızıl göz makyajı, siyah kirpikleri ve ateş kırmızısı dudaklarıyla ‘70’s Glam’ havası yayan Anjelica Huston, güçlü göz ve dudak makyajını bir arada kullanma dersi veriyor.