Çapraz Ateş

Çapraz Çantalar

Ne çok büyük ne de çok küçük. Günümüzde aksesuarlar, ekstra sıfatını almak için yarışırken; bu durum 2019-20 Sonbahar/Kış sezonunun öne çıkan çantaları için geçerli değil. Genellikle çapraz takılan 70’lerin ‘cross-body’ çantaları, günümüz için trend olma özelliğini koruyanlar arasında.

Hantal ve Korumacı: Kombat Bot

Kombat Bot

Ağır, hantal ama bir o kadar da korumacı. Önümüzdeki kış ayaklarınızı yağmur ve kara karşı koruyan yegane temsilci kombat botlar, soğuk havaların gelmesi için gün sayıyor.

Yılların Eskitemediği İnciler

Eskimeyen İnciler

Bu sezon yatırımlık bir aksesuar arıyorsanız, buldunuz! Zarafetin yegane temsilcisi incileri, birkaç sezondur sıkça görür olduk. 2018 İlkbahar/Yaz sezonu için deniz kabukları neyse, 2019-20 Sonbahar/Kış sezonunda da inciler öyle olacak, bizden söylemesi. Biçimsiz barok inciler, daha uzun yıllar bizimle birlikte.

Kemerler Bağlayın!

Sıradışı Kemerler

Kemerleri bağlayın, uçuşa geçiyoruz! Bu seyahatimizde biraz geçmişe gideceğiz. Yaklaşık 40 yıl kadar. 80’lerin bel hattını ortaya çıkaran kemerleri, göz ardı edilemeyecek kadar ortada dururken; tasarımcıların bu trendden faydalanmaması ihtimaller arasında bile değildi. Kimi zaman trençkot üzerinde, kimi zamansa payetli bir parti elbisesiyle nerede nasıl olacağına siz karar verin.

Keskin Hatlar, Kare Burunlar

Kare Burunlar

Geçtiğimiz sezonun ultra sivri burunlu Balenciaga’larına ‘Hoşça kal’ demenin vakti geldiyse; kare burunlu ayakkabılara ‘Merhaba’ diyebiliriz. Erdem’den Kenzo’ya Bottega Veneta’dan Proenza Schouler’e bu sezon tüm tasarımcılar kare burunlara bir şans vermek için sıraya girdi.

Kır Zincirlerini

Zincirler

Son derece basit ama görünümünüze birkaç kat atlatacak zincirler, farkıdaysanız eskisi kadar narin değil. Gardırobunuzdaki her parçaya ayak uydurmak için can atan aksesuarları, takım elbiseniz de yumuşak huylu trikolarınız da çok sevecek.

Mary Jane, Mary Jane, Mary Jane

Mary Jane, Mary Jane, Mary Jane

2019-20 Sonbahar/Kış trendleri zaman makinesine atlamış durumda ve eski günleri yad ediyor. İlk kez 1902 yılında, Buster Brown adlı çizgi romanda Mary-Jane karakterinin giydiği narin ve feminen ayakkabılar o günden bugüne adına ve tavrına sadık. 

O Bir Feminen: Yılan Derisi

Yılan Derisi

Feminen görünümün olmazsa olmaz stil kodlarından vahşi desenler, bu sezonda yerini sağlamlaştırıyor. Tıpkı geçtiğimiz sezonun öne çıkan dokusu mock-croc gibi, 2019-20 Sonbahar/Kışsezonunda zafer bu kez yılan derisinin. Modanın kürksüz politikaya hızlı bir şekilde yaklaşması, egzotik deri kullanımına da karşı dururken; yapay deriler tasarımcıların radarına girmeye başlıyor.

Tam Takım

Takılarda Takım

Ve yine bir 80’ler geleneği: Mücevherleri tam takım halinde kullanmak. Kiminize göre aşırı gelebilir ancak tasarımcıların, aşırılardan hoşlandığı bir dönemde yaşıyoruz. İlk gece randevunuzda en gösterişli kolyenizi aynı materyallerden oluşan küpenizle eşleştirin, varsa bir taç bile ekleyebilirsiniz. Sınır yok!

Şapka ve Ötesi

Şapka ve Ötesi

Kaç tane şapka stili sayabilirsiniz? Kova, kovboy, büyücü, yüzücü, kasket, beyzbol, bere… Bu liste uzar gider. Siz en iyisi gardırobunuzdaki tüm şapkaları oldukları yerden çıkarın ve takmaya başlayın. Hangi stil tavrına ait olduğu önemli değil, bu sezonun işimiz gücümüz şapka olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here