Bu yıl ne giydiyse olay oldu. Biz manşetlere taşıdık. Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi de ödül verdi. Yılın moda ikonluğu Jennifer Lopez’in.

Stiliyle Google Görseller’in kurulmasına vesile olmuş bir yıldız o. 2000 yılında düzenlenen Grammy Ödülleri’nde giydiği ipek şifon yeşil Versace elbiseyle bir gecede stil ikonu oldu. O gün bugündür moda tahtını başarıyla koruyor. Her defasında çıtayı biraz daha yükseltiyor üstelik. Yıllardır giydikleriyle çok konuşulan, kırmızı halıda ilklere imza atan Lopez’in neredeyse 20 yıl sonra ‘Yılın Moda İkonu Ödülü’nü almasını biraz geç bulabilirsiniz, fakat son iki yılı değerlendirdiğimizde çok yerinde bir karar bu.

Öyle ki, Second Act filminin galasına damga vuran Giambattista Valli imzalı şeker pembesi elbiseyi bu yıl giydi. 61. Grammy Ödülleri’ne iz bırakadan şapkayı da bu yıl taktı. Oscar gecesinde giydiği elbiseye değinmiyoruz bile. Üzerinde taşıdığı her tasarımla güçlü kadın imajının altını çizen Lopez’e CFDA de kayıtsız kalamadı tabii. Rihanna, Beyoncé, Pharrell ve Naomi Campbell’dan sonra prestijli ikonluk ödülünü Lopez’e verdi. Ödül Lopez’e Haziran’da gerçekleşecek törende takdim edilecek.