Özellikle ince telli saçların şikayetçi olduğu, hacmini kaybetmiş, kolayca sönen ve ağırlaşan saçlara sahipseniz, sizi volümlü saçların çekim alanına kaptıracak 10 ipucundan yardım alın.

 

Yer Çekimine Karşı

Yer Çekimine Karşı Ol

Nemli saçlarınızı başınızı öne eğip kurutarak ekstra volüm kazanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Tersten kurutma ile havalanan saç dipleri saçlarınıza oldukça hacimli bir görünüm kazandıracak.

 

 

 

 

 

Sıralamayı Değiştir

Ne yazık ki saçlara bakım yapan ve karışık saçları açan saç kremleri, tutamları ağırlaştırarak sönük bir görünüme neden olabilir, özellikle ince telli saçlarda! Bu durumun önüne geçmek için şampuan ve saç kremi ikilisinin uygulama sırasını değiştirin. Önce kremi uygyulayarak saçlarınızı açın ve yumuşatın, ardından şampuanla kremin ağırlaştırıcı sonucunu yumuşatın.

 

 

 

Doku Verin

Doku verici bir spreyle saçlarınızı hareketlendirebilir ve böylece daha yoğun bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kuru şampuan veya deniz tuzu spreyi bu uygulama için tercih edebileceğiniz oldukça etkili ürünlerden.

 

 

 

 

 

 

Krepe Yapın

Krepe

Klasik, bilindik ve sonuç garantili bu yöntemin uygulaması çok kolay. Saçlarınızı taradktan sonra altta kalan tutamların diplerine krepe uygulayarak pratik volümün keyfini çıkarın.

 

 

 

 

 

 

Saç Ayırma

Her zaman aynı modeli verdiğiniz saçlar bu ayrıma alışarak sönükleşir. Saçlarınızın alışık olmadığı bir yerden ayrım vererek tutamların eğildiği yöne karşı çıkın ve bu farklılıktan olan hacimli saç modelinize merhaba deyin.

 

 

 

 

 

Bukleler

Düz saçlarınız ne yaparsanız yapın sönüklüğünden vazgeçmiyorsa sonuç garantili bir model uygulayın: Vahşi bukleler. Hollywood yıldızlarının da yeni favorilerinden olan yoğun bukleler, gür, dolgun ve hacimli saç görünümü için birebir. Ufak bir not: Isı kullanmayacağınız bigudilerle buklelerinizi saç diplerine daha yakın başlatarak ultra hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.