Dua Lipa moda ve güzellik sahnesinde risk almaktan çekinmeyen yeni nesil ikonlardan. Kombinleri ve burasıyla dikkat çeken güzel yıldız geçtiğimiz gün Instagram’da paylaştığı görünümüyle yine bizi şaşırtmadı. Baştan aşağı Marine Serre imzalı, desenlerin çarpıştığı bir kombin giyen Dua’nın makyajı da kıyafetiyle aynı ölçüde cesurdu.

Son birkaç sezonun allık bombası trendini renkli göz makyajı trendiyle birleştiren genç şarkıcı, güzelliğinde parlak kırmızının çarpıcı ve güçlü tavrından faydalanmış. Bu editoryel görünümü daha sade tonlarla tamamlayıp yumuşatmaktansa aykırı yıldız Dua Lipa, yine cesur bir kırmızı tonunu da dudaklarında kullanmış. Deneysel görünümleriyle hem moda hem de güzellik oyununda kendi kurallarına göre oynayan Dua Lipa, ilham panolarımızın baş köşesinde yerini alıyor.

En İkonik 12 Kırmızı Ruj

Charlotte Tilbury – Matte Revolution Lipstick, Red Carpet Red

Kalıcı, mat bitişli ve yoğun pigmentli bu kırmızı, adından da anlaşılacağı üzere Hollywood büyüsünü taşıyor. Üstelik tüm ten renkleriyle uyumlu.

 

 

 

Christian Louboutin – Rouge Louboutin Velvet Matte

İmzası haline gelen kırmızı tabanlarla tasarımcı Louboutin’in bu rengi, Pantone tarafından bile onaylı. Seksapel dozu yüksek bu klasik kırmızının şehveti dudaklarla da bütünleşiyor.

 

 

 

Dior – Rouge Dior No. 999

No.9’un yeniden formülize edilip iki basamak daha eklenmiş hali olan bu ikonik kırmızı, hyalüronik asitle dudakları nemlendiriyor ve pürüzsüz bir bitiş sağlıyor.

 

 

 

 

Nars – Semi Matte Lipstick, Jungle Red

Yarı mat bitişi ve bakım yapan formülüyle Nars Jungle Red 1950’lerin sinema kültüründen ilham alınarak yaratılmış. Klasik kedi gözüyle birleştiğinde bu renk karşı konulamaz bir hal alıyor.

 

 

 

Guerlain – Kiss Kiss Creamy Satin Finish Lipstick, Rouge Kiss

Yoğun nemlendirici formülü ve ultra şık paketiyle bu kırmızı, dudaklarınız için adeta küçük siyah elbise kadar klasik ve joker bir görünüm yaratıyor.

 

 

 

Mac – Matte Ruby Woo

Mac’in kırmızı ruj deyince akla ilk gelenlerden biri olan Ruby Woo rengi ekstra mat, ekstra kırmızı ve ekstra kalıcı.

 

 

 

 

 

Lancôme – L’absolu Rouge, Merlot

Kırmızının karanlık ve gizemli tonuyla tüm bakışları üzerine çeken bu renk, bir kadeh Merlot şarabı kadar seksi ve klasik.

 

 

 

 

Chanel – Rouge Coco, Pirate

Kırmızının en klasiği klasik bir Fransız tarafından yaratılıyor. Dudaklardaki ikonik tavır, şehvetin ve Parizyen dokunuşun birleştiği Pirate renginde ortaya çıkıyor.

 

 

 

 

Mac – Matte Russian Red

Kız kardeşi Ruby Woo’dan biraz daha koyu ve mavi alt tonlu olan bu kırmızı, Madonna’nın 1990 yılındaki efsanevi Blonde Ambition turunda favorisi olduğunu söylediğinden beri vazgeçilmezlerden.

 

 

 

 

Revlon – Super Lustrous Creme, Fire & Ice

Nemli ve ipeksi bitişiyle Revlon’un Fire & Ice renginin tarihi Game of Thrones’dan daha öncesine dayanıyor. 1952 yılında tasarlanan bu kült renk göz alıcı, ateşli ve baştan çıkarıcı.

 

 

 

 

Rimmel – Lasting Finish By Kate Moss, 1

Dumanlı bakışlarının yanında kırmızı dudakları da vazgeçilmezlerinden olan Kate Moss’un kendi rengini yaratması kaçınılmazdı. Süpermodelin Rimmel ile olan iş birliğinden ortaya çıkan bu kırmızı, yıldızın ikonik dudaklarına sahip olmanızı sağlıyor.

 

 

 

YSL – Rouge Pur Couture, No. 1 Le Rouge

Kremsi dokusu ve yüksek pigmentiyle bu mavi alt tonlu kırmızı, YSL’nin dudaklar için couture renkler arayışıyla tasarlandığı 1972 yılından beri favorilerden.