Rap dünyasının azılı düşmanları Nicki Minaj ve Cardi B moda haftalarına sıçrayan polemiği uluslararası bir boyuta ulaştı. New York Moda Haftası sırasında gerçekleşen özel bir partide kavga eden ikilinin hafızalarımıza kazınan görüntülerinin perde arkası hala tüm gizemini korumakta. Kavganın asıl çıkış noktası her ne kadar bilinmese de, aralarındaki davanın geçtiğimiz yıl iki rapçinin de rol aldığı “MotorSport” klibine kadar uzandığı tahmin ediliyor.

nicki minaj

O zamandan beri birbirleriyle sürekli yarış içinde olan ikilinin arasındaki “rap davası” moda haftalarının da ses getiren anları arasında yerini aldı. New York’ta yaşanan tatsız olaydan sonra aralarındaki gerilimi yüksek moda sahnesine taşımaya karar veren ikiliden ilk hamle Cardi B’den geldi. Tom Ford defilesinden Anna Wintour’lu bir front row fotoğrafı paylaşan Cardi B’ye cevap çok gecikmedi. Rap sahnesindeki kışkırtıcı diss’lerine moda dünyasında boyut atlatan Nicki Minaj ise Versace defilesi sonrası Donatella Versace’li bir fotoğraf paylaşarak söz hakkını Cardi B’ye bıraktı. Cardi B sessiz kalır mı? Phillip Plein defilesinde yürüyen ünlü rapçi bunu sosyal medya hesabında paylaşmaktan da çekinmedi.

nicki minaj

En son geçtiğimiz gün, Maroon 5 ile yaptığı “Girls Like You” düetiyle Billboard Hot 100 sıralamasında üç kere birinci sıraya yerleşen tek kadın rapçi olduğunu Instagram hesabından duyuran Cardi B, Nicki Minaj’ı açık hedef haline getirdi. Bakalım moda haftalarının son dörtlüğünde kazanan kim olacak?