Moda haftalarının kapanışını yapan Paris, geride sanatsal makyajlardan retro saçlara 2019 İlbahar/Yaz sezonu için birçok güzellik ilhamı bıraktı. Paris Moda Haftası’nın en çok dikkat çeken 7 saç ve makyajını sizin için seçtik.

Atlein’in Dokuma Örgüleri

Hasır bir kilim gibi dokunarak örülen örgüler ve zengin fular detayı Atlein saçlarına sanatsal, oyuncu ve etkileyici bir hava katıyor. Önümüzdeki sezonda örgülü saçlar için bu fotoğraf kesinlikle ilham panomuzda yerini alacak.

 

 

 

Valentino’nun Kristal Işıltısı

Metalik formüller ve simlerden sonra daha parlak ne olablir ki sorusunun cevabı Valentino’dan geliyor. Swarowski taşlarla oluşturulan göz ve dudak makyajları ve kullanılan yoğun pastel tonlar ortaya eksantrik ama modern bir görüntü çıkarmış.

 

 

 

Giambattista Valli’nin Parti Saçları

Simlerin sadece cilt makyajında kullanıldığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Giambattaista Valli’nin şovuyla odağımıza giren sqaç makyajı, kullanılan bu ışıltılı parçacıklarla sezonun en hit ve göz alıcı parti saçlarını ortaya çıkarmış.

 

 

 

Chanel’in Parizyen Plaj Güzelliği

Dağınık ama bakımlı plaj dalgaları, rüzgarda savrulan tutamlar Chanel’in eforsuz görünümünün temelini oluştururken yoğun kirpikler ve dominant fuşya dudaklar plaj güzelliğine yeni bir soluk getiriyor.

 

 

 

Givenchy’den Retro Pixie

Biraz Twiggy, biraz da Mia Farrow… Bu ikonik saç kesimlerinden ilhamlı Givenchy’nin güzellik portresi, kısa saç kesimlerini denemek isteyenler ama cesaret edemeyenler için zarif ve minimal görünümüyle ilham veriyor.

 

 

 

Dior’un Dans İlhamlı Eyeliner’ı

Dans koreografının vücudun özgür hareketlerinden ilham alan eyeliner’ı ile ortaya çıkan bu görünüm makyaj artisti Peter Phillips tarafından ‘Kusursuz Asimetri’ olarak tanımlanıyor. Hiçbir tarafta ve hiçbir modelde eşit olmayan eyelinerlar yine de oldukça dengeli. Dior’un güzellik portresinde dikkat çeken bale ilhamlıminimal topuz saçları da es geçmeyelim.

 

 

Alexander McQueen’den Bohem Ekstravaganza

Son birkaç sezondur örgüleri güzellik görünümlerinin odağına koyan Alexander McQueen, 2019 yazında daha bohem ve daha ekstravagan. Jet bitişli saçlar, yüzü iki yanondan çerçeveleyerek daha keskin bir görüm yaratırken, nude makyaj ve güçlü kaşlar örgülere maskülen bir doku katıyor.