Hepimiz biliyoruz ki Stella McCartney, sürdürülebilir moda anlayışının en büyük destekçilerinden. Hatta bu konuya kendini adamış bile diyebiliriz. Sadece kürk ve deri kullanmamasıyla değil, aynı zamanda yeni teknolojilere yatırım yapması ve doğal kaynakları korumak adına yaptığı işler konuya verdiği önemi vurgular nitelikte.

Stella McCartney, adidas

Bu etik ve inovasyon kombinasyonuna, Adidas’ı da dahil eden Stella McCartney, 2018 Sonbahar/Kış sezonu için sportif bir iş birliğine imza attı. En önemlisiyse, koleksiyon herkesin giyebileceği şekilde tasarlandı. Bunu vurgulamak için fotoğrafçı Dean Davies, yüksek modanın aşina olduğu yüzler yerine, her gün sokakta görebileceğiniz kadar doğal kişileri fotoğraflamayı seçti.

Stella McCartney, adidas

Yenilikçi yaklaşımınını Adidas ile olan iş birliğinde de ortaya koyan McCartney, vücut sıcaklığını düzenlemek ve soğuk kış günlerine karşı gardını almak için tasarlanmış Climaheat teknolojisini regüle etti. Başka bir deyişle, McCartney x adidas ile soğuk gece yarısı koşuları biraz daha katlanılabilir olacak.

Stella McCartney, adidas

Daha da iyisi ürün yelpazesi… Geri dönüştürülmüş polyester ve organik pamuk da dahil olmak üzere çevre dostu materyallerle hazırlanan koleksiyon, tamamıyla doğa dostu.

Stella McCartney, adidas

Kadınlara dünya görüşü ve onların bir çözümün parçası olmalarını sağlayan bir seçenek sunma zorunluluğumuz var diyor McCartney ve ekliyor  Bu moda, ama vicdanlı olmalı.’