Yılın hem en heyecanlı, hem de en yoğun geçen ayı geldi çattı. 2018’e veda etmeye hazırlanırken, koca bir yılın ‘en’ dikkat çeken trendlerini masaya yatırdık. Atletizm sevdalısından, couture meraklısına 2018, kesinlikle uçlarda yaşayanların yılı oldu!

Dior Saddle Bag

Dior’un ilk kadın kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri, dümenin başına geçtiğinde kadınların tam olarak ne istediğini biliyordu. 20 yıl öncenin ikonik parçası ‘Saddle Bag’2018 Sonbahar/Kış pistinde reenkarne oldu ve aramıza yeniden katıldı.

 

 

 

Yeni Nesil Atletizm

2018 yılının belki de en çok sükse yapan trendi, bisikletçi şortlarıydı. Atletizm akımını temsil eden şortlar, kimi zaman maskülen blazer ceketlerle koalisyon kurdu, kimi zamansa sportif algısını sekteye uğratmadan yola devam etti.

 

 

 

Couture Sokakta

Sokak stilinin en özel hissettireni, şüphesiz ki couture modasıydı. Göz alıcı kumaşlar, zengin jakarlar ve küçük detaylar, Londra’dan Paris’e Milano’dan New York kaldırımlarına, kendi modern ihtişamını tüm dünyaya haykırdı.

 

 

 

Celine Poşet Çanta

2018, tek kullanımlık plastiklere bakış açımızı ve tekstil endüstrisinin, gezegenin sağlığı üzerindeki etkisine dair, farkındalık yarattığı bir yıl oldu. İçi dışı bir poşet çantalar, sokağa adım attığı ilk günden itibaren, lüks modasın gözde parçası oldu.

 

 

 

Minimal Sandaletler

Çirkin sneakerlara ve hantal görünümlere karşı çıkan bir trend doğdu, The Row ‘spaghetti-strapped’ sandalet modelini piyasaya sürdüğünde. Minimal ve zarif tavırlarıyla dikkat çeken ayakkabılar, 2018 yazında it-girl’lerin kapsama alanından hiç çıkmadı.

 

 

 

Vahşi Desenler

‘Diğer birçok baskıdan farklı olarak, hayvan baskıları yeni nötr gibi hissettiriyor’ diye anlatıyor Fransız it-girl. Egzotik desenler yaz-kış fark etmeksizin, habitatlarından ayrılıp, hayatlarına sokakta devam etme kararı alıyor.

 

 

 

Çarpıcı Neon Renkler

Göz kamaştırıcı neon, Prada ile ivme kazanarak, sezonun en’leri arasına adını yazdırdı. Alevli topuklar, naylon çantalar tüm çarpıcılığıyla mağazalarda yerini alırken; Kendall Jenner topuklularla test sürüşü yapmak için bir an bile düşünmedi.

 

 

 

Sportif Bel Çantası

Taşıdığınızda ellerinizi serbest bırakacak bir çanta düşünün. Tüm zamanların joker çantası, bel çantalarından bahsediyoruz. 2018’in en güçlü trendi, bir stil devrimine öncülük ediyor.

 

 

 

 

Vahşi Batının Transferi: Kovboy Botlar

Kovboy çizmelerinin olası her türlü varyasyonunu gördüğünüzü düşünüyorsanız, tekrar düşünün. 2018-19 Sonbahar/Kış podyumlarının vahşi batıdan transferi kovboy botlar, görüp görebileceğiniz tüm biçimlerde karşınızda.

 

 

 

Babadan Al Trendi

Çirkin sneakerların olağanüstü küresel başarısının yanı sıra, hantal görünümlü hırkalar, erkek gardırobundan ödünç alınma gömlekler ve oversize takım elbiseler de, ‘dad fashion’ olgusunu yaratmadaki en önemli etmenler arasındaydı.