Google’ın her yıl düzenli olarak hazırladığı ‘Year in Search 2018’ yayınlandı. Yılın sonuna yaklaştığımızı hatırlatan listede, 2018’de Google’a en çok sorulan güzellik sorularından, en çok aratılan ünlüsüne kadar, pek çok farklı alanda veri bulunuyor. Her gün yüzlerce kez, sorularımıza cevap bulan Google, 2018’de en çok aratılan moda markalarını da derleyip önümüze sunuyor.

Listenin başında geçtiğimiz senenin dördüncü sırasında yer alan ve demokratik bir marka anlayışı olan Fashion Nova bulunuyor. İkinci sıranın sahibiyise, geçtiğimiz yılki istikrarını sürdüren Louis Vuitton. İstikrarını sürdüren bir diğer markaysa, Moschino. İtalyan moda evi, hem 2017 hem de 2018 yılında, listeye adını yazdırmayı başaran son marka. Geçtiğimiz yılın birincisi Gucci, bu yıl ivme kaybederek, en çok aratılanlar listesinin beşinci sırasında.

Versace

Supreme, Chanel, Saint Laurent ve Valentino’yu, 2017 yılında her ne kadar listede görmüş olsak da, yüksek moda markaları bu yıl ilk 10’a giremiyor.

İşte 2018’in en çok aratılan 10 moda markası: Fashion Nova, Louis Vuitton, Versace, Givenchy, Gucci, Alexander McQueen, Dolce & Gabbana, Fashionphile, Dior, Moschino.