Woman with polar neck jumper and wind in her hair

Protonları ve elektronları lise yıllarınızda bıraktığınızı sanıyorsanız bir kez daha düşünün. Kış mevsiminin en büyük güzellik problemlerinden biri olan elektriklenen saçlar, kimya notlarımızı tekrar gözden geçirmemizi sağlıyor.

static-hair-beauty-tips-tricks-instagram-model-

Üst üste giyilen kıyafetler, akrilik ve polyester içerikler saçların statik elektrikle yüklenmesine sebep olarak havada uçuşan, tel tel ve rahatsız edici bir görünüme sebep olabilir. Peki elektriklenip söz dinlemeyen saçlarınız için neler yapabilirsiniz, sizin için 5 ipucunu bir araya getirdik.

Plastikten Uzakta

Kış aylarında saçlarınızda plastik tarak kullanmanız elektriklenmeyi artırır ve durumu daha vahim bir hale getirir. Bunu engellemek için kuru saçlarınızı tararken doğal kıllı, ahşap ya da metal taraklar kullanın.

 

 

 

 

Sprey Yardımı

Saçlarınızı şekillendirdikten sonra, son bir kez fırçanıza doğal bitişli bir saç spreyi sıkın ve saçlarınızı tarayın. Bu adım gün boyu saçlarınızı yerli yerinde tutacak. Bu adım için özel formülleriyle tel tel görünümü engelleyen bukle belirginleştirici spreyler favorimiz.

 

 

 

Kurutucu Kağıtlar

Saçlardaki fazla elektriği alan ve saçın yapısını dengeleyen anti-frizz saç kağıtları bu günlerde en büyük yardımcılarınızdan. Nötrleyici bu ürünleri çantanızda taşıyabileceğiniz gibi biriken yükü alması için yastığınızda, kıyafetlerinizde ve tarağınızda bile kullanabilirsiniz.

 

 

 

İyonik Denge

Saçlarınızı elektriklenmeden korumak için bakım adımlarının en başından önleminizi alabilirsiniz. İyonik saç kurutucular, özel teknolojileri ile ürettikleri iyonlarla saçlardaki elektrik yüklü parçacıkları dengeler ve yükü en aza indirgeyerek saçların kabarmasını, uçuşmasını engeller.

 

 

 

Joker Nemlendirici

Tüm bu adımların hiçbirini uygulayamıyorsanız kış mevsiminde çantanızdan ayırmadığınız el nemlendiricinize başvurun. Elektriklenen saçlara kreminiz geçici de olsa bir çözüm bulabilir. Elinizi nemlendirdikten sonra saçlarınızı parmaklarınızla tarayın ve üstleri yatıştırın. Elizinde kalan nemlendirici bir şekillendirici görevi görecek ve aynı saç spreyi gibi saçları yatıştıracak.