Saçınıza kısa yoldan farklı bir hava katmak için perçemler en etkili ve en kestirme yollardan biri. Sezonun yerini sağlamlaştıran saç trendi perçemler, geniş bir alnı kapatmaktan yüzü daha dolgun göstermeye ve bakışları belirginleştirmeye kadar güzelliğinize farklı açılardan yardımcı oluyor. Süper modellerden Hollywood yıldızlarına birçok ünlü güzelin de vazgeçilmezi olan bu saç modeline sahip olmak istiyorsanız sizin için 7 ipucunu bir araya getirdik.

Alın Büyüklüğünüze Dikkat

Geniş alınları saklamak ve yüzünüze ölçülü bir görünüm vermek için kâküller oldukça etkili bir yöntem. Eğer alnınız darsa kâkülleriniz normalde başlaması gereken yerden birkaç santim geriden başlamalı. Ancak çok gür ve kalın saçlarınız varsa bu durum çok yuğun bir kâküle sahip olmanıza yol açabilir. En doğr sonuç için saç uzmanınıza danışın!

 

 

 

Yüz Şekliniz Önemli

Botox ya da dolgu yerine kâkülleri denemeye ne dersiniz? Yüze anında daha dolgun bir görünüm veren kâküllerin herkese uymayacağını düşünüyorsanız kâkül şeklinizle oynayın. Uzun ve dar yüzler kaşlara değen küt modelleri tercih ederek yüzlerini daha dolgun gösterebilirler. Yuvarlak ya da kare yüz apısına sahip olanlar ise küt stiller yüzlerini geniş gösterebileceğinden kemik yapılarını vurgulayacak katlı versiyonları deneyebilir

 

 

Kıvırcık Saçlar da Kulübe Katılabilir

Kıvırcık saçlara kâküllerin yakışmayacağını düşünüyorsanız sizi Rihanna’dan Rita Ora’ya bu görünümün mükemmel örnekelerini sergileyen ünlüleri incelemeye davet ediyoruz. Hareketli saçlarınıza uygulayacağınız kâküller için en önemli püf noktası kesiminizi saçlarınız kuruyken yaptırmak. Böylelikle saçlarınızı hem düz hem kıvırcık kullanırken ideal boyu görebileceksiniz.

 

 

 

Kuru Şampuan

Dahan önce hiç kâkül kestirmediyseniz ya da bu modeli deneyeli uzun zaman olduysa, eliniz sürekli kâküllerinize gidecek. Bu durum hızlı yağlanmaya yol açabilir, dolayısıyla alışıncaya kadar kuru şampuan stoğunuzu yenileyin. Bu ürünler hem saçlarınızı tazelerken hem de kâküllerinize hacim ve doku kazandıracak.

 

 

 

Bigudilerden Faydalanın

Alnınıza yapışmayan ve daha gür, hacimli duran kâküller için bigudilierden faydalanın. Kalın bir bigudi ve saça doku vermeyen şekillendirici bir ürünle kâküllerinizi disipline edip istediğiniz volümü kazandırabilirsiniz.

 

 

 

 

Şapka Yöntemi

Kâküllerinizi küt ve önde kullanmak istiyorsanız ama inatçı bir saç ayrımınız varsa şapka yöntemini deneyin. Saçlarınızı kuruttuktan sonra, saçlar soğuyana kadar 15 dakika şapka takın. Bu yöntemle hem kâkülleriniz hizaya girecek hem de ısıyla şekillenen kâküller daha parlak ve pürüzsüz olacak

 

 

 

Önce Deneyin

Henüz nasıl bir model istediğinize karar veremediyseniz, yüzünüze hangi kesimin yakışacağını bilmiyorsanız veya saçlarınızı kestirmekten çekiniyorsanız önce geçici bir deneme yapın. Saç uzmanınızdan Kendall Jenner’ın uyguladığı gibi kendinden kâküllü bir topuz isteyebilir ya da takma saçlarla istediğiniz modelin önizlemesini yapabilirsiniz.