İtalya -The Splendido Mare 

LVMH, Belmond grubunu satın alarak otel imparatorluğunu daha da güçlendiriyor. Efsanevi İtalyan otelleri arasında bulunan Portofino’daki Splendido Mare ise moda devinin renkleri altında ilk yenilenenlerden biri. Geçmiş yılların ruhuna sadık bu otel, Festen Architecture tarafından tamamen elden geçirilerek özel bir görünüm kazanıyor.

 

Karadağ- One & Only Portonovi 

Paris’ten uçakla sadece iki saat süren Karadağ, mutlaka bilinmesi gereken küçük bir yaz cenneti adeta. Hırvatistan koylarını, İtalyan göllerini ve Türk kayalık dağlarını çağrıştırıyor. Portonovi’nin yepyeni limanına oldukça yakın mesafedeki bu otel, güzel teraslara açılan ve yeşil bir bahçeye sahip olan 113 oda ve süiti bir araya getiriyor.

Mozambik- Kisawa Sanctuary 

Bu muhteşem yer, Mozambik’teki Benguerra adasının yemyeşil bitki örtüsünün ve 5 kilometrelik bakir kumsalının ortasında kapılarını yeni açtı. Bozulmamış doğasıyla birlikte direkt denize açılan bungalovlar ise yazın kalabalıktan uzakta, kendinizi yeniden şarj etmenizi sağlıyor. Ayrıca tekne turlarından spa uygulamalarına, tesis içi aktiviteler de bir hayli geniş.

New York- ModernHaus SoHo 

Eski James Oteli, bu sefer ModernHaus SoHo olarak karşımıza çıkıyor. Alexander Calder, Hans Hartung, George Condo, Harland Miller, Jean Dubuffet ve Hans Hofmann’ın etkileyici eserleri kendini her yerde gösterirken, Michelin yıldızlı şef George Mendes tarafından işletilen bir restoran da bulunuyor. En keyifli yanı ise Manhattan’ın nefes kesen manzarasına sahip yüzme havuzu bulunan çatı katı.

Girit- Numo Ierapetra

Girit’in güneyinde bulunan Numo Ierapetra, yeni bir otel grubunun ilk oteli aslında. Bazıları özel yüzme havuzlu olmak üzere toplam 132 odası bulunuyor. Londra merkezli mimarlık stüdyosu LOST’tan Constantina Tsoutsikou tarafından tasarlanan minimalist dekor ise bohem dokunuşlara sahip. Plastik kullanımını olabildiğince sınırlayan mekân, yerel ürünleri tercih ediyor ve israfı olabildiğince sınırlıyor.