A.Lange & Söhne, Lange 1 perpetual Calendar, pembe altın kasalı olarak iki farklı kadran rengi ile sizlere seçenek sunmakta. Pembe altın kasasına gri gümüş kadran ve 150 örnekle sınırlı beyaz altın kasalı modeli pembe altın kadran ile buluşturuldu. Pembe altın veya rodyum kaplama altın ibre ve imleri yer alıyor. Mavi renkli som altın diski gökyüzünü temsil ediyor ve 24 saat e kendi etrafında dönüşünü tamamlıyor.

IWC Shaffhausen – Big Pilot’s Watch Shock Absorber XPL

IWC Shaffhausen’in yeni modelini 8 yıldan fazla bir sürede tamamladığını öğrendiğimizde, çalışma aşamaları çokça deneme ve yanılma ile ortaya çıktığı belli olmaktadır. Uzun yıllar tasarım, mikro mekanik, tedarik vs döngüsü içerisinde geçen koordineli ve ısrarcı akıl oyunları, komplike saat severlere Big Pilot’s Watch Shock Absorber XPL modelini kazandırdı. Ayrıcalıklı tasarımın Bulk Metallic Glass’dan (BMG) üretilmesi, mekanizmasının karşılaşabileceği darbelerden etkilenmemesini sağlıyor. Zaten dayanıklılığı ön plana koyan marka, pilotların zorlu şartlarda çalışmalarına eşlik edecek modelinin mekanizması özel yapım teknolojik alüminyumdan üretildi. Modelin ismi, IWC’nin Experimental mühendislik bölümünden XPL harflerinden geliyor. Kasası yine markanın geliştirdiği tescilli, titanyum kadar hafif, hem çizilmelere hem de darbelere dayanıklı Ceratanium®’dan üretildi. 120 saat güç rezervi olan bir saat. Camının kenarları kavisli olarak üretilmiş, kasa önü ve arkasında yansımayı önleyici kaplamaları ise modeli daha rahat izlememizi sağlıyor.

Jaeger-LeCoultre Reverso Hybris Mechanica Calibre 185
Jaeger-LeCoultre, efsane reverso ailesinden hayranlık veren bir model sundu. Yüksek saatçilik dünyasında ilk 4 yüze sahip kol saati modelini üretti. Dolayısı ile de dünyanın en komplike saatini 51,2mm yükseklik x 31mm genişlik x 15,15mm kalınlık dikdörtgen kasası içerisine sığdırdı.18k beyaz altın olarak tasarlanan Jaeger-LeCoultre Reverso Hybris Mechanica Calibre 185’in ilk yüzünde zamanı gösteren saat ve dakika ibreleri ile saat 7 kısmında, bu modelin ana kahramanlarından olan ve modelin zaman ölçüm doğruluğunu arttıran tourbillonu yer alıyor. Saat’in en karakteristik özelliği ise Reverso desenli orta kadranın yanlarından döngüsü görünecek şekilde açıkta bırakılmış gün, ay, takvim aralığı bulunuyor.  Üst kasayı kaydırdığımızda karşımıza ikinci ve üçüncü yüzler çıkıyor. Saatin çalmasını sağlayan minute repeater ellerini ikinci yüzün alt kısımlarında görüyoruz.