CANLI BİR BAZ TERCİH EDİN

Mat – parlak kontrastından kaçınmak için ışıltılı bazlar ya da nemli bir fondöten kullanabilirsiniz. Işıltılı makyaj sabitleyici spreyler ise bir taşla iki kuş vurmanızı sağlayabilir. Cilde belli belirsiz bir yansıma sağlayan bu ürünler aynı zamanda tutuculuğu artırarak highlighter’ınızın ışıltısını daha iyi vermesine yardımcı olabilir.

IŞILTILI ALLIKLARLA DESTEKLEYİN

Işıltılı bir allık ya da allık ve highlighterınızı karıştırarak uygulayacağınız ‘Halo Tekniği’ daha pürüzsüz bir geçişe sahip, doğal ve sağlıkla ışıldayan bir cilt için kestirme yollardan. 

CİLT RENGİNİZLE UYUM SAĞLAYIN

İçten gelen, naturel bir yansımaya sahip cilt görünümü için kullanacağınız highlighter rengi de önem taşıyor. Ürünün cilt alt tonunuzla ve allığınızla uyumlu olması gerekli. Renkler arasında oluşacak kontrast, keskin hatlı ve yapay bir sonuç verebilir. 

BALM KULLANIN

Ayna karşısında fazla vakit harcamak istemiyor, hızlı, etkili ve pratik bir uygulama istiyorsanız cilt balmlarını deneyebilirsiniz. Nemli bitiş vererek cilde sağlıklı bir ışıltı kazandıran bu ürünler yoğun günlerde kurtarıcınız olabilir. Makyaj koleksiyonunuzda bir cilt balmı bulunmuyorsa nemlendirici dudak balmlarınızdan da yardım alabilirsiniz.