LAS VEGAS, NV - MAY 20: Model Hailey Baldwin attends the 2018 Billboard Music Awards at MGM Grand Garden Arena on May 20, 2018 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Sezonlar değişiyor, ama kısa saçlar formlarını yenileyerek zirvedeki saç trendleri arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Irina Shayk’ın retro esintili oval bob saçlarından Hailey Baldwin’in jet bitişli kısa lobuna ünlülerden sezonun en hit 5 kısa saç kesimini keşfedin.

Oval Bob

Arkalar ense bitiminde, önlerse çene hizasında: Bu kesimin olmazsa olmazı kusursuz, harmonik bir geçiş. Irina Shayk gibi içe bakan, düz bir fönle şekillendireceğiniz oval bob kesim hem retro hem de modern titreşimleri bir arada yansıtıyor.

 

 

 

 

Yeni Nesil Pixie

Pixie kesim modası geçmeyen kısa saçlardan. Minimal dokulu bu saç modelinin ilhamı biraz Mia Farrow‘dan biraz da Audrey Hepburn‘den geliyor. Günümüzde Zoe Kravitz‘in öncülük ettiği yeni nesil pixie’de tutamlar biraz daha uzun ve katlı. Bu saç modelini daha da özelleştirmek için XXS perçemler favorilerimizden.

 

 

 

XS Shag

Arizona Muse ve Alexa Chung gibi yeni nesil stil ikonlarının favorilerinden olan kısa, çok katlı shag kesim perçemlerle birleşerek hem umursamaz hem de ultra havalı bir görünüm oluşturuyor. Perçemler ve katlarla, dağınık kısa saç topuzları için joker bir tercih olan bu modeli, saç köpüğüyle şekillendirerek havalı gündüz görünümlerinize de pratik bir şekilde uyarlayabilirsiniz.

 

 

 

Jet Bitiş

Omuzlara değmeden biten, jet kesimli, makas izi bu saç modeli Hailey Baldwin‘in favorilerinden. Ultra düz bir fön ve yatıştırıcı-sabitleyici saç ürünleriyle şekillendireceğiniz bu kısa lob model genç, minimal ve de oldukça modern.

 

 

 

 

Asi Bob

Tam çene hizasında biten, küt kesimli, güçlü duruşlu bob saçlar soğuk kışta daha asi ve umursamaz bir tavır takınıyor. Altı Küre Ödüllerinde Lucy Boynton‘un sergilediği bu model dokulu bitişi ve bozulmuş dalgalarıyla asi bob saçlara kusursuz bir örnek.