Bahar mevsiminin makyaj görünümleri yaz sezonunun güzellik trendlerini açık ediyor. Yeni sezonda göz makyajları güzelliğinizin odak noktasına otururken doğal cilt görünümleri ise zirve anını yaşıyor. Bella Hadid’den Emily Ratajkowski’ye ünlülerden sezonun denemeniz gereken 8 makyaj trendini ipuçlarıyla birlikte keşfedin.

 

Egzotik Yeşil

Egzotik Yeşil

Göz makyajındaki renkli tonların zirvesinde yeşilin dayanılmaz ferahlığı ve etkileyiciliği var. Açık pastel tonlardan canlı orman tonlarına yeşil, geniş bir yelpazeyle karşımıza çıkıyor. Yeşil bakışları denemek isterseniz göz makyajınız açık renkliyse dudaklarınızda uçuk pembe tonları, göz makyajınız Camilla Belle gibi koyu renkliyse görünümünüzün kalanında nude karamel tonları kullanarak güzelliğinizi dengeleyebilirsiniz.

 

 

Vurgulu Nude

Makyajsız makyajdan biraz daha fazlasını tercih edenlerdenseniz Belle Hadid’in abartıya kaçmadan güzelliğini vurgulayan bu nude görünümü tam size göre. Yumuşak toprak tonların hakim olduğu bu görünümün gizli yıldızı ise Bella’nın kontürlü dduakları. Eğer dudaklarda kontür tekniği için doğru tona sahip dudak kalemini bulamıyorsanız ‘Taupe’ tonlarda bir kaş kaleminden yardım alabilirsiniz.

 

Yansımalı Metalik

Yansımalı Metalik

Özellikle simler ve metalik formüller festival sezonunun da başlamasıyla sezonun odak noktalarından biri hale geldi diyebiliriz. Simli göz makyajlarınızın tüm gün dayanması için makyaj bazı olarak sim yapıştırıcısı uygulamayı ve Emily’ninki gibi metalik farlarınızın tüm ışıltısını ortaya çıkarmaları için makyaj fırçanızı sabitleyici spreyle ıslatmayı deneyebilirsiniz.

 

Ferah Ciltler

Nefes alan, sağlıkla ışıldayan ferah, doğal ve nemli cilt görünümü yeni sezonun da hitleri arasında. Gigi Hadid’de bu makyajı sık sık tercih ediyor. Eğer Gigi’nin cildi gibi ayna ışıltılı bir sonuç istiyorsanız ciltte ağırlık yapan pudra formüller yerine doğallığı bozmayan likit formüllere yönelin. Likit aydınlatıcınızı hafif fondöten ya da renkli nemlendiricinize de karıştırarak ultra parlak bir sonuç elde edebilirsiniz.

 

Çarpıcı Neon

Neon’un sokak stilindeki güçlü duruşu makyaj görünümlerinde de gözden kaçmıyor. Manikür trendlerinden makyaj detaylarına geçiş yapan Neon için elinizde geniş bir renk yelpazesi var. Kendall Jenner’ın neon turuncu göz makyajı şimdilik bizim favorimiz. Bu rengin çarpıcılığını evcilleştirmek için siz de Kendall gibi makyajınızı nude tonlarla tamamlayabiirsiniz.

 

Canlı Allık

Doğal görünümlü, yokmuş gibi makyajların en favori tamamlayıcısı yüzünüze enerji ve görünümünüze gençlik katan şeftali-pembe tonlarda uygulayacağınız bir allık. Allığınızın görünümünüze bu etkiyi vermesi için elmacık kemiklerinizin tam üzerine, rengi çok da arkaya harmanlamadan uygulamaya dikkat etmelisiniz.

 

Rorange Etkisi

Rorange Etkisi

Karlie Kloss, Candice Swanepoel, Adriana Lima ve dahası, klasik kırmızı dudaklar bahar mevsimiyle birlikte ünlü güzellerin makyajında yerini rorange rengine bırakıyor. Turuncuya dönük bir kırmızı olan bu renk sıcak iklimin habercilerinden. Bu ünlü isimler gibi dudaklara güçlü bir etki veren rorange rujları tamamlamak için sizi listemizin 4 numarlı adımına, ultra ışıltılı ciltlere yönlendiriyoruz.

 

Karakterli Eyeliner

Göz makyajında renkli farları ve neon tonları denemeye çekiniyorsanız Kylie Jenner’dan Sophie Turner’a yeni nesil güzellik ikonlarının da favorisi olan renkli eyeliner’lara bir şans verin. Bu makyaj trendinin vurgusunu bir üst seviyeye çıkarmak için eyeliner üzerine aynı tonlarda şeffaf sim uygulayabilir ve makyajınızı anında bir gece görünümüne uyarlayabilirsiniz.