Chanel parfümlerinin yeni elçisinin Margot Robbie olduğu açıklandı. En son Chanel’in kış sporu tutkunlarını yüksek moda sahnesiyle buluşturan Coco Neige kampanyasında rol alan başarılı oyuncu, bu defa farklı bir kulvarda karşımıza çıkıyor. “Chanel parfümlerinin yeni elçisi” sıfatıyla Karl Lagerfeld’in bıraktığı köklü mirası sürdüren Margot Robbie: “Böyle zamansız ve ikonik bir markayı temsil ediyor olmak rüyadan farksız. Chanel kadının tarihi çok heyecan verici ve marka yıllardır çizdiği güçlü kadın portresine sadık kalmaya devam ediyor” diyerek Chanel kadını olmanın verdiği haklı gururu yaşıyor.

Robbie’nin Chanel’le olan ilk randevusu bu değil elbette; geçtiğimiz yıl Akademi Ödülleri’ne de bizzat Karl Lagerfeld imzalı bir couture elbiseyle katılan güzel oyuncu, uzun zamandır Chanel’le yakın temastaydı.

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden moda duayeni Karl Lagerfeld’in ilham perileri Keira Knightley, Lily Rose Depp ve Kristen Stewart’tan sonra Chanel bünyesine katılan Margot Robbie’nin de bu prestijli tacı tüm layıkıyla taşıyacak kuşkusuz.